Logo
facebook nk English Version German Version France Version

Mieszany Chór Mariański
przy Parafii Najświętszej Maryi Panny z Lourdes w Krakowie

Chór Mariański

Repertuar

Chór Mariański prezentuje bogaty repertuar muzyki różnych epok - średniowiecza, renesansu, baroku, jak również kompozytorów współczesnych. Wśród wykonywanych utworów znajdują się między innymi kompozycje: M. Zieleńskiego, J. S. Bacha, W. A. Mozarta, J. Haydna, G. H. Haendel'a, F. Nowowiejskiego, A. Koszewskiego, J. Świdra, W. Kilara, J. Łuciuka, M. H. Góreckiego.

Repertuar chóru to oczywiście szereg najpiękniejszych pieśni kościelnych - eucharystyczne, wykonywane na mszach, pieśni śpiewane w zależności od okresu w roku liturgicznym: wielkopostne, wielkanocne, adwentowe i bożonarodzeniowe. Na szczególną uwagę zasługuje zbiór pieśni maryjnych, które ze względu na historię i nazwę chóru zajmują miejsce wyjątkowe.

Chór specjalizuje się głównie w muzyce sakralnej, ale wykonuje także różnorodny repertuar muzyki klasycznej. Jest zespołem trwale zakorzenionym w tradycji kulturalnej miasta Krakowa.
Nieprzerwanie uczestniczy w konkursach, festiwalach, uroczystościach o charakterze zarówno religijnym, jak i świeckim. Śpiewa podczas niedzielnych mszy i świąt kościelnych, uświetnia także liczne śluby, uroczystości państwowe i patriotyczne.

Dotychczas zespół poszczycić się może trzema płytowymi nagraniami najpiękniejszych, tradycyjnych polskich i zagranicznych kolęd, płytą z Pieśniami Maryjnymi i zarejestrowanym Koncertem Jubileuszowym z okazji 50-ciolecia działalności artystycznej.

 

Nagrania

 • Płyta nagrana z udziałem innych chórów - Msza Papieska, 2006
  Płyta
 • Płyta - Maryja Królowa, 2006
  Płyta
 • Płyta - Kolędy, 2005
  Płyta
 • Płyta - Kolędy, 2004
  Płyta
 • Płyta - Koncert Jubileuszowy, 2000
  Płyta
 • Płyta - Kolędy, 1996
  Płyta

 • Płyta